הועד האולימפי
זה הצוות מדבר פה

תושבות ותושבים יקרים,

שנת פעילות חדשה ומרגשת יוצאת לדרך וכולנו תקווה כי תהיה זו שנה נטולת אתגרים ומגבלות קורונה ונהנה משגרת ספורט ופנאי רצופה ומבורכת.

אנו משקיעים רבות כדי לפתח, לשפר ולגוון את היצע פעילויות החוגים והספורט, כך שכל אחת ואחד באשכול יוכל למצוא פעילות מעניינת ומעשירה עבורו. אנו  מפתחים תחומים וענפים שבכל אחד מהם מסלול התפתחות לכולם, צעירים ומבוגרים, חובבנים ומקצוענים.

לצד היצע הפעילויות, אנו משקיעים גם במבנים ובמתקנים חדשים ומתקדמים. בשנה האחרונה פתחנו את מרכז האומנויות והמוסיקה החדש של אשכול ואת היכל הספורט "רותם" – הגדול והמתקדם ביותר במועצה. בשנה הקרובה יפתח בקריית החינוך המרכז למדעים וטכנולוגיה ובמתחם הבשור המתחדש נחנוך פארק גלגלים אתגרי, שיכלול בין השאר מסלול פאמפטראק וסקייטפארק.

כל אלה נועדו לשפר ולהנגיש מרחבי העשרה של פנאי וספורט לתושבי המועצה, להגדיל את מספר העוסקים בפעילויות המגוונות בתנאים איכותיים ולהטמיע אורך חיים בריא וספורטיבי חוצה גילאים.  

השנה שחלפה עמדה בסימן הישגים יוצאי דופן בספורט באשכול – בתחום הכדורעף, בג'ודו במחול ועוד. השיא היה שלראשונה 2 בני אשכול ייצגו את מדינת ישראל במשחקים האולימפיים והפראלימפיים בטוקיו 2020, אירועי הספורט הגדולים והחשובים בעולם. עומר שפירא (עין הבשור) ברכיבת אופני כביש ואדם ברדיצ'בסקי (ניר יצחק) בטניס כסאות גלגלים. שניהם נולדו, גדלו והתחנכו באשכול והוכיחו שפריפריה גיאוגרפית אינה מכשול מול כח רצון, נחישות וכישרון.

אנחנו כאן כדי להבטיח את התנאים למימוש אישי וקבוצתי בתחומי הספורט הפנאי, המדע והטכנולוגיה והאומנויות. נמשיך לפתח את היצע הפעילויות ואת המתקנים.

 

שתהיה לנו שנת פעילות נהדרת בתקווה שגם השנה נשבור שיאים!

 

גדי ירקוני,

ראש המועצה

WhatsApp Image 2020-08-23 at 21.07.20.jp

גדי ירקוני

ראש מועצה אזורית אשכול

שנה חדשה לפנינו והיא בסימן של אליפות!

מה הסוד של אלופים? נחישות , התמדה, הצבת יעדים וחתירה לעברם.

יש לנו צוות אליפות! ותודות לכם, לפידבק היום יומי שלכם, ליעדים שאתם מציבים לנו ולשותפות לדרך אנחנו לומדים ומתחדשים כל הזמן.

אז.... למקומות, היכון, צא! אנחנו גאים להציג את מועדוני הספורט, הקונסרבטוריון , האולפן למחול, חוגי העשרה ונרגשים גם מתחום הטכנולוגיה שמתרחב משמעותית.

 

שנת פעילות שנייה שאנחנו פותחים עם הקורונה בחיינו אבל הפעם אנחנו פה להראות לה שאנחנו ממשיכים,

ממשיכים לצמוח ולהתפתח.

 

"יותר מהר
יותר גבוה
יותר יפה
יותר חזק

היטב לרוץ
היטב לקלוע
ולנצח במשחק"

(לקוח משיר המכבייה- מילים ולחן נעמי שמר)

 

מאחלת לנו שנה של ניצחונות.

ניצחונות אישיים וניצחונות הישגיים.

צילום תדמית - מיכל.JPG

מיכל פלג עוזיהו

מנהלת 'זה-פה' 

מרכז קהילתי אשכול

הרוח האולימפית שליוותה אותנו השנה חידדה לי, את המנטרה האישית שלי :

"אם מדברים על זה - זה חלום, אם חולמים את זה – זה אפשרי, אם זה במועצה שלך – זה אמיתי"

(פאראפזה לטוני רובינס).

בתפיסת הפעילות לשנת תשפ"ב, כיוונו להרחבת המגוון ולהגעה לעוד תושבים, ליצירת מעטפת מקצועית, לחיזוק השייכות למועדוני ספורט ומועדונים מקצועיים, ולרעיון שכל אחד מאיתנו יגיע לתחושת מיקסום היכולות האישיות, פה אצלנו בבית.

השנה זכינו להרבה שיאים, הישגים והצלחות מתוך הקהילה ונחשפנו לכוכבים חדשים במגוון תחומים. על מנת להמשיך ולהוות כר פורה למיצוי פוטנציאל אנו מרכזים מאמצים בחיזוק התשתיות, הפיזיות והאנושיות. 

אנו מזמינים אתכם להיות שותפים לדרך, ודלתנו פתוחה לרעיונות ויוזמות שיקדמו את חיי הפנאי שלנו כאן באשכול.

ותזכרו "אם זה במועצה שלנו – זה אמיתי!"

722b0b15-97db-448a-8caa-fc6c03dbcfeb.jpg

חגית טנה

מנהלת אגף חוגים, ספורט ופנאי

הי לכולם,

 

במהלך השנה שחלפה פתחנו את דלתות הדיונה ה"מתחדשת" לקהילת אשכול. לאחר שהצוות המוביל בחר בדיונה כבית  המזמין את קהילת אשכול כולה לקחת בו חלק נותר לי החלק הכיפי והוא מימוש התוכית השנתית בדגש על ערך אחד מוביל והוא התמדה.

"התמדה" אמר לי הצוות המוביל זו מילת הקסם, "גם אם תפתחי חוג ויבואו מעט ילדים, אל תוותרי כדי שכולם בסוף ידעו שיש חוג כזה בדיונה ומשם נתקדם...". ואכן השנה החולפת אתגרה אותנו לא מעט ובזכות ההתמדה להמשיך, לפתוח את המקום ולקיים בו חוגים, סדנאות, הצגות ילדים, פעילות משותפת להורים וילדים, פעילות קבועה לוותיקים צעירים ועוד פעילויות מגוונות, בורכה הדיונה בקהל רב שאוהב לשהות בה.

לקראת בואה של שנת הפעילות החדשה אני מזמינה אתכם להיות שותפים לעשייה בשטח ולחלוק ולשתף בכל יוזמה, רעיון או חלום שמחפשים בית. אני שמחה גם לשתף אתכם שהתחדשנו  בלוח פעילות חודשי של הדיונה שמתפרסם בתחילת כל חודש בפייסבוק ובקבוצות הווצאפ בישובים.

 

אני מאחלת לקהילת אשכול כולה שנה טובה, הרבה שמחה, בריאות ורגעי יחד.

 

בברכה

איה אלטמן

מנהלת שלוחת הדיונה

ותחום נגישות והשתלבות.

צילום תדמית - איה.JPG

איה אלטמן

מנהלת הדיונה